Česká škola klasické homeopatie, spol. s r.o.

Česká škola klasické homeopatie

Česká škola je nový směr v postklasické homeopatii, vycházející z tradic klasické homeopatie, jenž se zabývá řešením filozofických i praktických otázek.
Poskytuje nadstandardní vzdělávání v oblasti klasické a postklasické homeopatie. Česká škola se od ostatních škol liší tím, že vnímá člověka jako bytost, která se vyvíjí v prostoru a čase. V tomto smyslu učí studenty, kam je třeba položit důraz při odebírání a analýze komplikovaných homeopatických případů.

Vznik České školy

Česká škola byla založena 8. 3. 1997. Původně vznikla pro potřeby dalšího vzdělávání a rozvoje lektorů, kteří absolvovali první kurzy klasické homeopatie u nás pod vedením Petera Chappella a dalších anglických vyučujících. Právě Peter Chappell (který je naší homeopatické veřejnosti znám jako autor knihy Homeopatická samoléčba) posléze metodicky pomáhal při budování vzdělávacích struktur pro další zájemce o studium homeopatie z řad široké veřejnosti. První kurz pro lektory klasické homeopatie probíhal v letech 1997 – 2000 v Brně.

Komu je vzdělávání v České škole určeno nyní

V současnosti jsou kurzy v Praze i Brně otevřeny všem novým zájemcům o studium klasické homeopatie z řad široké veřejnosti, lékařů, léčitelů a ostatních. Jsou koncipovány jako tříleté víkendové studium – vždy jeden víkend v měsíci.

V České škole posluchačí absolvují základní studium homeopatické filozofie, Materie Mediky, Repertoria a homeopatické farmacie včetně klinické praxe dle směrnic pro výuku homeopatie v Evropské unii, a dále také rozšířené vzdělávání v oblasti klasické homeopatie s těžištěm v oblasti homeopatické filozofie.

Studium v České škole zahrnuje výuku základů medicínských znalostí, jak je požadováno ze strany ECCH (European Council for Classical Homeopathy) a ČKKH (České komory klasické homeopatie).

Zabýváme se řešením filozofických i praktických otázek, které se při studiu a praktikování homeopatie objevují. Poskytujeme nadstandardní vzdělávání v oblasti klasické homeopatie. Studium zahrnuje výuku základů medicínských znalostí.

Web: http://www.ceskahomeopatie.cz
Email: info@ceskahomeopatie.cz
Tel: 420603803175
Čichnova 982/23
62400
Brno - Komín

Mapa

Náhled webu Česká škola klasické homeopatie, spol. s r.o.