Komíňáček

Dětský folklórní soubor Komíňáček vznikl v roce 2002 při ZŠ Pastviny, Brno-Komín. Soubor navštěvují komínské děti ve věku od 4 do 15 let. Repertoárem jsou především lidové tance a písně z Brněnska. Folklórní soubor Komíňáček vystupuje  na různých společenských i kulturních akcích: vítání občánků, sezení pro seniory, plesy, folklórní akce, každoroční vynášení Smrtky – Moreny, Dětské dny, Zoo Brno atd.

Každý rok v srpnu nás můžete vidět na Vavřineckých hodech v Komíně.

PŘIJMEME CHLAPCE A DĚVČATA OD 5-TI DO 14-TI LET

ZKOUŠKA SOUBORU VE STŘEDU V 16.30 (SRAZ JIŽ V 16.20) V ZŠ PASTVINY – KOMÍN

Aktuální vystoupení:

Historie našeho souboru Komíňáček

napsala a zavzpomínala vážená paní Marie Janová

V roce 1980 mělo Brněnsko na tradičním strážnickém festivalu svůj den. Program připravovala etnografka Zdenka Jelínková. Také krojovaná skupina z Komína měla vystoupit, včetně skupiny dětí. Pásmo, které pro děti paní Jelínková připravila , nacvičovala paní Josefka Franková, která se kdysi věnovala malým Sokolům a též nacvičovala
s dětmi “tanečky” na mladé hody. Děti předvedly pásmo se Smrtkou a říkání, které bylo zaznamenáno v Komíně. Pro tuto příležitost se dětem rekonstruoval slavnostní kroj, který nosí dosud. Kroje ušila paní Anička Staňková a paní Marie Putnová, pomáhaly teké maminky a babičky.
Po strážnici si rodiče přáli, aby soubor pokračoval v práci. Zkoušky nejdříve probíhaly ve staré hasičce, později v domě národního výboru na Dělnické. Soubor byl nazván “Komíňáček”. Paní Marie Janová a Anna Staňková měly mezi dětmi své dcery, ujaly se proto nacvičování.

Otevírací doba
Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
Sobota
Neděle
Web: http://www.kominacek.cz/
Email: ludmila.caletkova@seznam.cz
Tel: 420530321327
Pastviny 718/70
62400
Brno - Komín

Mapa

Náhled webu Komíňáček